Чистка шифера в Виннице


Азбестоцементний шифер давно вже на практиці довів свою довговічність. Його демократична вартість, хороші показники водо- і морозостійкості продовжують залучати споживача. Однак, ймовірність кардинального погіршення зовнішнього вигляду покрівлі в міру старіння проте змушує задуматися. Справа в тому, що з плином часу зростає пористість матеріалу. Накопичена в порах волога створює сприятливі умови для розмноження і бурхливого зростання супор моху або лишайника, які заносяться на дах вітром або птахами.

Особливо проблемними виявляються покати даху, які звернені на північ або захід, оскільки ранкова роса випаровується з цих ділянок значно довше, підживлюючи мох і лишайники. Тому питання, як почистити старий шифер, не втрачає актуальності. Очистити від сміття і пташиного посліду зовсім просто, змив його з допомогою звичайного садового шланга, тоді як почистити від моху або водоростей можна тільки вручну з використанням особливого інструменту, спецобладнання, різних захисних складів і т.д.

Як очистити старий шифер від моху і грибка

Очищення шиферу від моху

Є кілька варіантів очищення такої покрівлі:

  • механічним способом;
  • під великим тиском.

Як почистити старий покрівельний матеріал залежить в першу чергу від стану даху і товщини нальоту. Проте є ряд рекомендацій, яких слід дотримуватися в будь-якому випадку.
Спочатку очищають приблизно верхню половину даху і переходять на очищену. Далі продовжують очищення у напрямку нижнього краю даху обличчям вперед.

Для більш рівномірного розподілу навантаження бажано використовувати трапи. Це допоможе не пошкодити листи в процесі очисних робіт.

При проведенні мийки та чистки покрівлі обов'язково потрібно використовувати страховку.

Очищення від моху

спеціальна щітка для очищення від моху

механічний спосіб

Основним інструментом механічного очищення асбоцементной покрівлі є жорстка щітка з металу. Ця металева щеткатехнологія дозволяє готувати пошкоджену покрівлю до ремонту і не вимагає яких-небудь спеціальних навичок. Сам інструмент - недорогий.

Суть проведених робіт полягає в щухувані моху з поверхні листів. Їх виконують у суху погоду, щоб не розмазувати бруд. Завдання можна дещо полегшити, якщо матеріал змочити водою. Однак, даний спосіб має певні недоліки:

  • недостатньо висока якість результату;
  • низьке ККД - за 10-15 днів можна обробити приблизно 100 м2;
  • руйнується зовнішній шар шиферу, при цьому утворюється небезпечна для здоров'я пил від азбесту.

електроінструменти Можна полегшити проведення робіт і збільшити швидкість, якщо використовувати болгарку (дриль) з насадкою у вигляді спеціальної дротяної щітки округлої форми. Для важкодоступних ділянок використовують ручний спосіб.

Діяти електроінструментом потрібно дуже обережно, щоб не порушити цілісність ослаблених азбестоцементних листів.
Після завершення робіт з очищення, як правило, утворюється сміття. Його або змітають з покрівлі, або змивають водою зі шланга, яка одночасно видаляє залишки посліду птахів.

Використання води під напором

Мийка під підвищеним тиском - найбільш ефективна технологія.

Оптимальним варіантом вважається подача води з напором в 250 атм. При більшому тиску цілком можливо пошкодити покрівлю, а струмінь з меншим напором не дасть належного ефекту.
мийка шиферу під підвищеним тиском Поверхня покрівлі починають чистити, просуваючись з боку коника у напрямку карниза смугами. Ширина їх - близько півметра. Зазвичай відстань від миючьої форсунки до покрівлі в процесі роботи становить приблизно 30 см. Якщо результат не задовольняє, даний проміжок можна скоротити.

Довжини шланга має бути достатньою, щоб обробляти поверхню покрівлі правильно - напрямок води повинно бути зверху вниз. Ця вимога - обов'язкова, інакше волога може проникнути під покриття покрівлі, що може стати причиною протікання даху і, як наслідок, пошкодження дерев'яного каркаса.

Дах необхідно мити максимально обережно. На намоклшому моху і лишайнику можна легко послизнутися, тому працювати потрібно, розташувавшись на сухій ділянці даху.

хімічне чищення

Рослинність на покрівлі видаляють спеціальними препаратами. У минулі часи для цих цілей використовували міцний соляний розчин, сьогодні ж їх замінили хімічні засоби. Їх наносять через розпилювач. Великі зарослі ділянки попередньо зачищають. Протягом півдоби рослинність повністю гине.

Обробка від грибку

Грибок на шифері, спори паразитів, глибоко засіли в порах, зачищають антисептичними складами. Вони продаються у вигляді концентратів, хоча можна придбати і розчини, готові до використання. Розчин наносять рясно і рівномірно розподіляють по поверхні за допомогою кисті. Можна використовувати також розбризкують пристрій будь-якого типу.

При роботі з антисептиком слідують заходам безпеки і користуються індивідуальними засобами захисту. Використання рукавичок, окулярів і респіратора - обов'язково.
Оброблену поверхню необхідно захистити від вологи і попадання опадів поки нанесенний засіб повністю не висохне.

Для тих же, хто недавно покрив свій дах шифером або збирається це зробити зауважимо, що краще нові листи витримати кілька місяців на повітрі і тільки потім виконати описану процедуру. Тоді на матеріалі не з'являться висолови.